Jsme tábornický oddíl Bílí Delfíni a společně s oddíly Svišti a ROJ tvoříme Tábornický klub Modrý Kruh, který má téměř 50letou historii, je největším v Praze a je součástí České tábornické unie.

Kdo k nám patří

Děti od 7 do 15 let (respektive od 1. do 9. třídy).

Čekatelé na rádce jsou členové od 15 let, kteří chtějí v činnosti s dětmi pokračovat a čekají na splnění interní kvalifikace na rádce.

Rádcové jsou členové od 15 let, kteří splnili interní kvalifikaci na rádce. Pomáhají vedoucím připravovat program během roku i na táboře.

Vedoucí jsou členové od 18 let, kteří splnili interní kvalifikaci na vedoucí. Připravují program během roku a na táboře.

Přátelé oddílu jsou členové i nečlenové nad 15 let, kteří nemají ambice pracovat s dětmi, ale chtějí se stále účastnit našich akcí.

Jak se přihlásit do oddílu?

Napište nám email a nejprve s námi vyzkoušejte pár akcí.

Pečlivě vyplňte tuto přihlášku, naskenujte ji a zašlete na vedení oddílu (Radka, Prokop, Fany).

Zaplaťte členský příspěvek (viz přihláška).

Každým rokem v lednu znovu zaplaťte členský příspěvek pro potvrzení členství. 

Jak se přihlásit na naše akce?

Přehled akcí vám posíláme emailem, naleznete je zde na stránkách nebo na našem facebooku.

Před každou akcí pošlou organizátoři email s konkrétními informacemi. Pokud se vám nabídka akce líbí, odpovězte na daný email, že dítě/sebe přihlašujete. V odkazu na tabulku si můžete ověřit, kdo je na akci již přihlášen. 

Vaše přihlášení bereme jako závazné, proto nám dejte co nejdříve vědět, pokud se dítě nemůže akce zúčastnit. 

Naše činnost

Náš oddíl připravuje program pro děti a mládež během celého roku. Pořádáme oddílovky, výlety, výpravy, akce pro přátele oddílu a přes léto dětský tábor.

Oddílovky jsou pravidelné schůzky, na kterých se mohou scházet všechny děti z oddílu. Oddílovky se konají pravidelně  jednou za měsíc, cca v čase od 16 do 19 hodin. Scházíme různě po Praze nebo v klubovně na  Praze 5, Plzeňská 442/211.

Výlety/Výpravy jsou pravidelné jednodenní/vícedenní akce pro děti, v případě volné kapacity i pro přátele oddílu. Během těchto akcí hrajeme hry, zpíváme s kytarou, ale také se snažíme poznat přírodu, učíme se tábornické dovednosti a hlavně se učíme zabalit si na několik dní a unést si všechna zavazadla na zádech. 

Tábor je 14denní akce během prázdnin, kdy hrajeme celotáborovou hru, učíme se tábornickým dovednostem, ale také chodíme na celodenní výlet a závěrečný puťák s přespáním. Tábor se koná v jižních Čechách v oblasti České Kanady mezi vesnicemi Český Rudolec, Matějovec, Radíkov, Terezín a Nový Svět a to na naší táborové základně Vlčí jáma. Spíme v podsadových stanech, útočiště před deštěm nacházíme v dřevěném srubu, kde je také kuchyň, jídelna a půda na úschovu materiálu. K hygieně využíváme umývárky na záchod chodíme na latríny. Máme tu také týpý, hřiště na fotbal a volejbal, tůňku, do které ráno chodí otužilci a spoustu dalšího. Tábor je určen dětem od 7 let (po 1.třídě), zpravidla až po ty, které v červnu 9. třídu ukončily. V případě nadměrného zájmu o letní tábor upřednostňujeme ty, které s námi jezdí během roku. 

Akce pro přátele oddílu jsou určené především pro ty, kteří s námi již na tábor nejezdí, ale chtějí se s partou stále setkávat. Jedná se třeba o pololetní hory, kdy jezdíme ve větší skupině, nebo o letní expedice, které jsou určené pouze starším a jsou náročnější. (Týden pro velké ve Vlčí, Český Banát, Cykloexpedice Brdy). 

Naše historie

V roce 1965 vzniká chlapecký oddíl Modrý Kruh pod vedením Tapina. Je organizován Pionýry.

1971 vzniká dívčí oddíl Bílí Delfíni pod vedením Majky Hofmannové (manželka Tapina). 

1974 vzniká smíšený oddíl Svišti pod vedením Jirky Šípa.

1976 vzniká oddíl ROJ (rychlé odvážné jiskry).

Původní myšlenka oddílů: ROJ – smíšený oddíl pro nejmenší děti, Svišti také smíšený oddíl – přípravka pro chlapecký Modrý Kruh nebo dívčí Bílé Delfíny. K přestupu členů však nikdy nedošlo.

Letní tábory se odnepaměti konají v oblasti České Kanady. Na první společné tábory jel Modrý kruh a Bílí Delfíni k Panskému rybníka u Stoječína a dále k rybníku Velký Hvozdec. Od roku 1978 se tábory konají ve Vlčí Jámě u Dolního Radíkova.

1990 (v tu dobu jsou aktivní pouze oddíly ROJ a Svišti) ukončujeme svou činnost v Pionýru, přidáváme se do znovuobnovené České tábornické unie pod oblast Praha a to pod názvem T. K. Modrý Kruh ČTU Praha.

2002 obnovuje Lenka Fialková činnost Bílých Delfínů. Tentokrát se jedná o smíšený oddíl, zakládajícími členy jsou ještě předškolní děti, proto jsou tábory spíše rodinného typu.

Na konci léta 2009 se ztrhává stará bouda ve Vlčí jámě a na rok 2010 se zabydlujeme v novém prostorném srubu.

2013 se přehnala Vlčí jámou vichřice a na naše umývárky shodila buk. Do roku 2014 bylo nutné postavit umývárny nové

Od roku 2016 vede oddíl Radka Plichtová společně s dalšími vedoucími – Prokop Fialka, Fany Jesenská, Manka Lustigová, David Knížek a další. 

V roce 2017 se Vlčí opět zkrášlovaly. Vylepšila se cesta mezi stany a hlavně se postavily 2 nové sklípky a nové latríny. Bohužel okolní lesy se začaly kácet kvůli kůrovci. 

V současné době má oddíl Bílí Delfíni 16 aktivně pracujících vedoucích, 10 starších dětí čekajících na rádce a zhruba 45 dětí.